نویسنده : نورنگار ; ساعت ٦:۳٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٩ آبان ۱۳۸۸  

ارائه محصولات آرشیو طلایی دلکین در ایران

 

شرکت نورنگار برای اولین بار در ایران اقدام به ارائه محصولات حرفه ای آرشیو طلایی دلکین نموده است .               

مواد اولیه ابداعی بکار رفته در سی دی ، دی وی دی و دیسک های بلو-ری دلکین آن ها را در زمره بهترین رسانه ذخیره سازی با ضریب اطمینان بسیار بالا قرار داده است . دیسک های CD-R ، DVD و BD-R بر اثر عوامل محیطی نظیر نور ماوراء بنفش ، حرارت و رطوبت اطلاعات خود را به مرور زمان از دست می دهند . 

با استفاده از آزمایشگاه شتابدهنده موسسه ملی استاندارد و تکنولوژی امریکا(N.I.S.T ) ، طول عمر این رسانه ها بترتیب برای CD-R ، به میزان 300 سال ، برای DVD-R به میزان 100 سال و برای دیسک های BD-R به میزان 200 سال برآورد شده است .

در اکثر سی دی های معمول بازار از ماده شیمیایی Cyanine  و  Azo در لایه حکاکی استفاده می شود در حالی که در سری طلایی دلکین از ماده ثبت شده Phthalocyanine با طول عمر بسیار بیشتر و مقاوم در برابر نور ماوراء بنفش ، حرارت و رطوبت استفاده شده است . همچنین در لایه انعکاسی این دیسک ها بجای نقره بکار رفته در انواع معمول ، از طلای 24 عیار بعنوان یکی از با ثبات ترین عناصر شیمیایی استفاده شده است . استفاده از لایه طلا باعث جلوگیری از  یکی از عموامل موثر در تخریب اطلاعات دیسک ها ، یعنی اکسیداسیون می گردد .

ترکیب لایه حکاکی Phthalocyanine و لایه طلای 24 عیار ، باعث شده است که دیسک های آرشیو طلایی دلکین  Archival Gold ، بعنوان بهترین و قابل اعتمادترین رسانه ذخیره سازی و آرشیو حرفه ای عکس ، فیلم و اسناد مورد اقبال عکاسان ، فیلمبردارن، شرکت های داده پردازی ، خبرگزاری ها و . . . قرار گیرد .

همچنین این دیسک ها مجهز به تکنولوژی جدید و منحصر به فرد " زره ضد خش " Scratch Armor بوده که مقاومت آن در مقابل خراش ، گرد و غبار ، اثر انگشت و غیره به میزان 10 برابر بیشتر از دیسک های بدون محافظ می باشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید
واژه کلیدی :دوربین کانن،نیکون،سونی و واژه کلیدی :delkin