دو عکاس خبری در لیبی کشته شدند

Tim_HetheringtonKilled_in_misurata_n

دو عکاس و فیلمبردار ژورنالیست حرفه‌ای در جریان درگیری‌های لیبی جان خود را از دست دادند. امروز این خبر جامعه ژورنالیستی جهانی را نگران وضعیت سلامت خبرنگارانی کرد که نمایندگانی در کشورهای درگیر در اغتشاشات مناطق خاورمیانه دارند. Tim Hetherington عکاس 41 ساله بریتانیایی نامزد اسکار و دستیار فیلمبردار او Chris Hondros که آمریکایی تبار بود، در حال پوشش خبری درگیری‌های شهر میسوراتای لیبی بودند که این اتفاق برای آنها افتاد.

Tim Hetherington که پیش از این برای پوشش خبری افغانستان، برنده جایزه World Press Photo سال شده بود، در سال 2004 نیز برنده جایزه پولیتزر شده بود. او روز قبل پیش از مرگش در صفحه توییتر خودش اینطور نوشته است: شهر میسوراتا در محاصره است. نیروهای لیبیایی درتادور شهر را پوشانده‌اند. هیچ نشانه‌ای از ناتو نیست. فیلم Restrepo که به زندگی سخت سربازان در افغانستان می‌پردازد، سال قبل نامزد جایزه اسکار بوده است. او برای تهیه این فیلم، پانزده ماه در یکی از خطرناک‌ترین مناطق افغانستان همراه جوخه‌های سربازان آمریکایی زندگی کرده تا بتواند این فیلم را تهیه کند. او آخرین فیلم خود را روی سایت اشتراک ویدئوی Vimeo منتشر کرده است.

Chris Hondros، عکاس سایت Getty Image نیز جان خود را از دست داده است. این سایت یکی از معروف‌ترین سایت‌های عکس در اینترنت است و عکس‌های بسیاری از درگیری‌های نظامی و سیاسی در سرتاسر جهان را منتشر کرده است.

/ 0 نظر / 20 بازدید