کانن SX150 معرفی شد

 

 

 

 

powershot_sx150n

پس از مدل سوپر زوم بسیار موفق SX130، شرکت کانن نسخه جایگزین این دوربین را با نام Powershot SX150 IS وارد بازار کرد. همانند اغلب به روز‌رسانی‌های کانن، در این مدل نیز حسگر دوربین افزایش رزولوشن داشته است و یک حسگر 14.1mp جایگزین حسگر 12.1mp مدل SX130 شده است. اگرچه این رزولوشن چندان بالا نیست، اما برای اندازه کوچک این حسگر خوب است. بدنه دوربین تقریبا بدون تغییر باقی مانده است و تنها تغییر مربوط به افزایش دکمه اختصاصی ضبط ویدئویی در پشت دوربین است.

اما بیشترین تغییر نسبت به مدل قبلی به سیستم لرزشگیر دوربین برمی‌گردد که سیستم لرزشگیر هوشمند کانن نام دارد. این سیستم می‌تواند شرایط عکس‌برداری شما را آنالیز کرده و به منظور ثبت واضح‌ترین عکس‌ها، یکی از 5 وضعیت از پیش آماده لرزشگیر را برایتان انتخاب کند. این وضعیت‌ها شامل لرزشگیر عادی، ماکرو، پانینگ، سه‌پایه و یک وضعیت به نام Powered IS می‌شود. در آینده با ورود این دوربین به بازار تفاوت و کیفیت این سیستم‌های لرزشگیر را در عمل بررسی کرده و نتایج آن را برای آشنایی بیشتر شما منتشر خواهیم کرد.

شباهت‌های این دوربین با مدل قبلی: لنز دوربین SX150 همانند مدل پیشین دارای 12X زوم نوری (معادل 28-336mm) است و همچنین می‌توانید از وضعیت‌های نوردهی چهارگانه MASP و وضعیت ساده Smart AUTO نیز استفاده کنید. نمایشگر دوربین همچنان 3 اینچ است و رزولوشن آن نیز تغییر نکرده است. در زمینه ویدئویی نیز تغییری در رزولوشن فیلمبرداری دوربین دیده نمی‌شود، اما ظاهرا کانن سیستم زوم نوری دوربین را در هنگام فیلمبرداری تصحیح کرده است و زوم کردن در حین فیلمبرداری کمتر گیج می‌زند.

بدنه SX150 مانند SX130 بزرگتر از دیگر دوربین‌های سری SX کانن است، اما بسیاری از خریداران معتقدند خوش‌دست‌تر از مدل‌های بالاتر از خودش است. داشتن امکانات عکس‌برداری دستی، در کنار زوم بالا و قیمت بسیار مناسب، این دوربین را تبدیل به یکی از گزینه‌های خوب برای عکاسان حرفه‌ای می‌کند تا ان را در کنار دوربین‌های حرفه ای خود در کیف داشته باشند. از یکی دو هفته دیگر SX150 IS در دو رنگ قرمز و مشکی وارد بازار جهانی می‌شود.

این مطلب به طور اختصاصی برای سایت نورنگار نوشته شده است. اخبار و مقالات آموزشی امیر یاری را روی این سایت دنبال کنید.

 

/ 1 نظر / 22 بازدید
نظرپور

با سلام لطفا در صورت امکان مطلبی هم در مورد دوربین پرطرفدارsx30is بذارید . همچنین اگر شرکت شما کتابچه ی راهنمای این دوربین را ارائه داده بد نیست بگید تا مشتریان شما نسبت به درخواست و خرید ان اقدام کنند [گل]