چرخی از فیلترها برای دوربین های DSLR کانن و نیکون

holga_dslr_1_1_ برخی افراد معتقدند که عکاسی یعنی فقط گرفتن تصاویری دارای قاب بندی عالی، شفافیت کامل و رنگ های واقعی، و البته فاقد هر گونه اعوجاج. اگر شما هم چنین اعتقادی دارید، این مطلب برای تان جالب نخواهد بود. شرکت Holga یک چرخ متشکل از فیلترهای رنگی و تصویری را ساخته که شامل لنزهای پلاستیکی و بخشی برای اتصال به لنز دوربین DSLR هستند. شما با نصب این چرخ رنگی می توانید تصاویری ثبت کنید که به نظر خواهد رسید با یک دوربین اسباب بازی گرفته شده اند.


Holga که قبلا نمونه ای از این فیلتر را برای تلفن های هوشمند هم ارائه کرده بود حالا فیلتر جدید را برای دوربین های DSLR نیکون و کانن ارائه کرده که قابلیت نصب بر روی درگاه لنزهای سری F نیکون و سری EF یا EF-S کانن را دارد و دو چرخ مختلف را شامل می شود؛ یکی دارای 9 فیلتر رنگی مختلف و دیگری دارای 9 فیلتر افکتیو. البته در هر دو چرخ، یک سوراخ بدون فیلتر هم برای عکاسی ساده نیز وجود دارد و ضمناً برای فیلمبرداری با این فیلترها هم مشکلی نخواهید داشت.
کافی است بخش پشتی را به درگاه لنز دوربین متصل کنید و بعد با نصب فیلتر روی آن و چرخاندنش، می توانید تصاویری با رنگ های مختلف داشته باشید. با فیلتر رنگی، هم رنگ های تکی در اختیار تان خواهد بود و هم رنگ های دو تایی. در فیلتر دیگر هم می توانید از لنز ماکرو، منشورهای مختلف، و حتی زیبابین برخوردار شوید.

holga_dslr_00_1_

holga_dslr_2_1_

holga_dslr_3_1_
به نقل از:نارنجی

/ 0 نظر / 54 بازدید