تکنیک عکاسی با زمان نوردهی بالا و گنجاندن ۳ سال در یک فریم

 

 

در دنیای دیجیتال امروز شما می توانید کسری از ثانیه را برای ثبت یک عکس و ضبط یک لحظه انتخاب کرده و عکسی زیبا از آن دَم داشته باشید. اما این بازه زمانی برای مایکل وسلی بسیار کوتاه است.

این هنرمند آلمانی دوست دارد که از زمان نوردهی (Exposure) بسیار طولانی در کارهایش استفاده کند و به جای عکاسی از یک محل در زمان خاص، تصویر آنجا را طی گذر زمان ثبت کند. و اطمینان داشته باشید که عبارت زمان نوردهی بسیار طولانی اصلا اغراق آمیز نیست. مثلا ثبت یک عکس برای وی سه سال زمان می بَرَد. و البته نتیجه کار جای بحثی باقی نمی گذارد.وسلی با استفاده از فیلترهای ویژه، دهانه روزنه کوچک، دوربینی با شاتر باز برای زمان نوردهی طولانی به همراه صبر و شکیبایی زیاد، از میانه دهه ۹۰ به ثبت پروژه های ساختمانی و توسعه شهری پرداخته است. با جای گرفتن حجم عظیمی از منابع بصری طی گذشت سالها تنها درون یک فریم عکس، مخلوقات این هنرمند واقعا منحصر به فرد هستند.یکی از آخرین پروژه های وی که Open Shutter Project نام دارد، به ثبت مراحل بازسازی موزه هنر مدرن از اوایل دهه ۲۰۰۰ می پردازد.اگر چه ثبت سه سال پروژه توسعه شهری در قالب یک عکس کاری بسیار جذاب و خیره کننده است، اما وسلی به جایگاهی بالاتر و جایی در دوردست نظر داشته و برنامه های بزرگتری در سر دارد.وی قصد دارد با بهبود تکنیک عکاسی خود، دست به کار ثبت عکس هایی با زمان نوردهی بسیار بیشتر شود. وی می خواهد بازه های زمانی ۱۰ تا ۴۰ ساله را در قاب یک عکس بگنجاند. تنها توجه به این نکته که امروزه سرعت پیشرفت چنان زیاد است که طی یک سال ممکن است شهری را زیر و رو کند، می تواند جذابیت دیوانه وار پروژه تازه آقای وسلی را نمایان سازد.


در ادامه مطلب می توانید برخی عکس های جالب آقای عکاس را ببینید.

 

 

 

 

/ 1 نظر / 108 بازدید
diba

دانلود کتاب تسلط بر رنگ دیجیتال http://www.booktolearn.com/?p=2190 دانلود کتاب تمرکز برروی ترکیب‌بندی تصاویر http://www.booktolearn.com/?p=2084 مجموعه اول مجلات هنر عکاسی http://www.booktolearn.com/?p=1509 مجموعه کامل کتاب‌های هنر عکاسی http://www.booktolearn.com/?p=1293