گزارش برگزاری کارگاه آموزشی نورنگار در جزیره کیش

دنیای عکاسی دیجیتال بر کرانه کیش

 

پنج شنبه گذشته به خواست اداره کل آموزش و پژوهش سازمان منطقه آزاد کیش، بزرگترین گردهمایی عکاسان در تاریخ جزیره زیبای خلیج فارس رقم خورد.

همایش عکاسی و دنیای دیجیتال، رهاورد برنامه ریزی دو ماهه نورنگار با همکاری جامعه عکاسی جنوب کشور و منطقه آزاد، روز 23 آذر ماه در حالی برگزار شد که به دلایل گوناگون از جمله ناشناخته بودن بافت عکاسان ساکن جزیره و نبود آگاهی از تخصص و گرایش ایشان، هیچ یک از دست اندرکاران را به حضور پر شمار هواداران این هنر نامدار امیدوار نساخته بود.

افزون بر این، تجربه همراهی اندک ساکنان جزیره با برنامه های آموزشی سازمان در بیشتر موارد، بر انجام همایش با حضور نصفه و نیمه عکاسان مهر تایید می زد.

اما با این همه به مهر پروردگار با هدف قرار دادن درونمایه ای شایسته برای همایش، آماده سازی طرح درس مناسب و تبلیغات ستودنی اداره آموزش و پژوهش کیش – دو بار آگهی در روزنامه اقتصاد کیش و فراخوان پیامکی – چنان استقبال پر شوری از همایش صورت گرفت که میزبانان ناگزیر شدند در چند نوبت صندلی اضافه به تالار بیاورند تا پاسخگوی علاقه مندان با انگیزه جزیره کیش باشند.

 

بهره گیری از دانش روزآمد و یادکردی از تازه های فناوری در دنیای عکاسی دیجیتال و نورپردازی، توانست بستری را آماده سازد تا همه عکاسان از هر گرایش و هر نوع خواست بتوانند از همایش سود ببرند.

 

بخش جنبی همایش هم که به تدبیر سازمان منطقه آزاد سامان یافته بود تا اندازه بسیاری توانست همگرا با اهداف برنامه، شرکت کنندگان را با نگاه پرورش یافته تر دوباره به دنیای عکاسی روانه سازد.مسابقه عکاسی از آسمان در بخش جنبی به گزینش آثاری از عکاسان جزیره اختصاص داشت که برای آزمون در بوته نقد، همراه خویش ساخته بودند تا در حضور همگان با داوری استادان افشانی و محمدخانی محک جدی بخورد.در پایان همایش و پیش از گرفتن عکس یادگاری از همه عکاسان، از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به پاس شرکت در این رقابت سازنده به آقایان رضا نورجمالی و علیرضا عامری برگزیدگان مسابقه عکاسی آسمان هدایای ارزنده ای پیشکش شد.

 

 

نورنگار هم برای جاودانه ساختن خاطره این همایش در خور به یکایک عکاسان همدل، قاب عکس یادگاری اهدا خواهد کرد که به نشانی ایشان در جزیره پست خواهد شد.

/ 1 نظر / 154 بازدید
احساس

سلام... وبلاگ خوبي داري, مثل وبلاگ خودمه (البته اينجا معرفيش نميکنم تا مطمئن شي قصد خوبي دارم) !! يه درخواست ازت دارم ولي نميخوام که رايگان انجامش بدي..!؟ ازت ميخوام که به آهنگم راي بدي (بايد روي ستاره کليک کني) [خونسرد] http://axemix.ir/p/v97z61k1su و در ازاش اين سايت علمي رو بهت معرفي ميکنم که واقعا براي خودش شاهکاريه [تعجب] يه دايره المعارف مصور بي نظيره که توسط دو دانشمند Cary و Michael Huang تهيه شده.. http://htwins.net/scale2/index.html فقط يه خرده سنگينه, بايد صبور باشي .. [گل] لطفا اگه خوشت اومد با دوستات تو شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بذار, البته يادت نره که هر دو تا لينک رو با هم به اشتراک بذاري..!! ممنوونم..!! [گل] (راي يادت نره)